Aleja Podań i Legend
9 stycznia 2019
Zabytkowy Park Przygód w Wiśle
2 kwietnia 2019
Pokaż wszystkie

Czekoladowa figura Adama Małysza

W 2001 roku cukiernicy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Cukierników RP w podziękowaniu dla najwybitniejszego skoczka w historii Polski – wykonali czekoladową figurę wiślańskiego mistrza skoków narciarskich.

Figura Adama Małysza powstała z bloku białej czekolady o wadze 330 kilogramów! Ma wysokość 2,5 metra i waży 180 kilogramów. Rzeźbieniem w czekoladzie zajmowało się ośmiu cukierników, a zajęło im to 264 godziny. Początkowo figura nie była w żaden sposób chroniona i wielu rozentuzjazmowanych kibiców próbowało sprawdzić jak smakuje ich idol. Jeden z nich nawet odgryzł Adamowi ucho! W 2007 roku czekoladowa postać przeszła gruntowną rekonstrukcję, której podjęła się firma Wedel. Małysz otrzymał nowe narty, wyrzeźbiono także dodatkową, czwartą Kryształową Kulę. Obecnie figura znajduje się w specjalnej szklanej gablocie i stanowi jedną z największych atrakcji związanych z Orłem z Wisły.

 

Adres:

Dom Zdrojowy – rzeźba Adama Małysza
Pl. B. Hoffa 3, Wisła

"Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.osrodekorion.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej."