Stacja narciarska STOK
3 grudnia 2018
Klub Sportowy Wisła – wypożyczalnia sprzętu
7 stycznia 2019
Pokaż wszystkie

Piesze szlaki turystyczne

Szlaki turystyczne

 

Wisła to idealna baza wypadowa na rozpoczęcie przygody w turystyką pieszą.

Znajdują się tutaj szlaki łagodne dla miłośników pięknych widoków i krajobrazów jak również skorzystać można z tras bardziej wymagających od nas dobrej kondycji.

Jeśli rozpoczynacie swoją przygodę z wędrówkami po górach warto zacząć od  wyprawy Doliną Czarnej Wisełki, przez Stecówkę i dalej Kubalonkę, z zejściem do Wisły przez Kozińce. Trasa jest prosta i niezwykle urokliwa. Przyjemnych wrażeń dostarczy również wycieczka na Trzy Kopce Wiślańskie – na szczycie rozciąga się  widok na Brenną, Ustroń i Skrzyczne.

Dla osób chcących podziwiać piękno wiślańskich szlaków i krajobrazów, a które nie mają dobrej kondycji polecamy wycieczkę na Stożek. Dzięki obecności kolei linowej, na szczyt dostaniemy się bez wysiłku. Na górze podziwiać można piękna panoramę Beskidu Śląskiego i w oddali Żywieckiego.

Osoby o nieco lepszym przygotowaniu i kondycji fizycznej będą zadowolone z wyprawy na Baranią Górę (122 m n.p.m.), która jest drugim co do wysokości szczytem w Beskidzie Ślądkim. Trasę tą warto rozpocząć od Cieńkowa, przez Gawlasi Wyrch a zakończyć zejściem Białą Wisełką do doliny Czarnego. Do takiej wycieczki warto się wcześniej przygotować i zahartować mięśnie zdobywając mniejsze szczyty. Wyprawa powinna zając około 6-7 godzin.

Pamiętajmy o dobrym obuwiu, odpowiedniej odzieży i o zaopatrzeniu w odpowiednią ilość płynów.

"Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.osrodekorion.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej."